Виконком затвердив Програму реставрації брам та вікон в історичному ареалі міста

Програма була затверджена на наступні три роки. 

Програма була затверджена на наступні три роки.

Сьогодні, 21 лютого, виконавчим комітетом Львівської міської ради було підтримане рішення про затвердження Програми співфінансування у 2020-2023 роках ремонту віконних та дверних заповнень житлових будинків, які розташовані на території історичного ареалу м. Львова.

Згідно з цим рішенням  протягом наступних років буде здійснюватися на умовах співфінансування за рахунок коштів міського бюджету м. Львова та
коштів власників (співвласників) житлових будинків ремонту (поточного), ремонту (реставраційного) та заміни віконних заповнень, балконних та вхідних дверей і в’їзних брам житлових будинків.

Це допоможе зберегти традиційний характер середовища історичного ареалу, запобігатиме втраті автентичності будинків та підвищить туристичну привабливість міста. Варто зауважити, що дія цієї Програми не поширюється на ремонт сучасних віконних, дверних заповнень, брам, вхідних та міжкімнатних дверей квартир.

Умови співфінансування

Роботи щодо ремонту (поточного), ремонту (реставраційного) історичних віконних і балконних дверних заповнень квартир, приміщень спільної
сумісної власності співфінансуються відповідно до порядку, передбаченого цією Програмою, у таких пропорціях:

  • Не більше 60 % від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету м. Львова.
  • Не менше 40 % від загальної вартості робіт – кошти учасників Програми.

Придбання і встановлення нових віконних і балконних дверних заповнень співфінансуються:

  • Не більше 50 % від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету м. Львова.
  • Не менше 50 % від загальної вартості робіт – кошти учасників Програми.

Роботи щодо ремонту (поточного), ремонту (реставраційного) історичних вхідних дверей і в’їзних брам, придбання і встановлення нових
вхідних дверей і в’їзних брам житлових будинків співфінансуються відповідно:

  • Не більше 70 % від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету м. Львова.
  • Не менше 30 % від загальної вартості робіт – кошти учасників Програми.

“Програма є продовження попередньої. Від середини 218 року, від початку дії Програми, відреставровано 64 брами, є ще заяви близько 190 будинків. Було відреставровано 42 вікна, та є ще заявки 50 мешканців”, – зазначила начальник управління охорони історичного середовища Онищенко-Швець Лілія Сергіївна. Вона також зауважила, що кількість відреставрованих будинків впирається в обмежену кількість фахових майстрів, які можуть якість виконати такі роботи, ані ж у фінансування.

Нагадаємо, у Львові розміщено понад 2 тисячі пам’яток архітектурної спадщини. Мерія продовжує боротись за їхнє збереження. Саме тому за їнє руйнування власників будуть заносити у “чорний” список.

Вже було зафіксовано 68 таких випадків, де здійснюються самовільні роботи попри все. Власників не зупиняють навіть штрафи, а дієвим виявляється лише фізичне блокування для зупинення робіт. Отож, Андрій Москаленко під час засідання виконавчого комітету презентував сьогодні  ідею «Чорних списків» руйнівників пам’яток архітектури. В цьому списку всі ті, хто у незаконний і вульгарний спосіб здійснили вибиття вікон, дверей, вхідних груп у пам’ятках архітектури чи історичних будівлях у Львові.

Читайте нас у Telegram.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі