Виконком знову переніс рішення про надання містобудівних умов “Хілтону”

Цього разу замовник містобудівної документації, сам попросив перенести питання.

Сьогодні, 16 серпня, виконком ЛМР знову переніс питання про надання містобудівних умов та обмежень для готельного комплексу на вул. Лижв’ярській.

Цього разу замовник містобудівної документації, сам попросив перенести питання, щоб встигнути проконсультуватись з управлінням охорони історичного спадщини Львова та архітектурною спільнотою.

Нагадаємо, на попередньому засідані виконавчого комітету ЛМР виявилось, забудовник ТОВ “Парк Спейс” вніс до проекту рішення максимальну висоту 72 м. Натомість за висновками історично-містобудівної комісії вона мала б становити 34м.

До того ж, забудовник лише формально виконав технічні вимоги виконкому подавши до проекту рішень не готовий проект забудови, а зразок приміщень “Хілтон” в інших країнах, пояснивши це тим, що проект львівського готелю ще не готовий. Архітектори можуть розпочати роботу тільки після оголошення міжнародного конкурсу. А щоб запустити його, їм треба надати вихідні данні для проектування.

В результаті, виконком погодив перенести питання про містобудівні умови та обмеження для будівництва на вул. Лижв’ярській на сьогоднішнє засідання.  Комітет домовився вкласти у рішення оцінку історично-містобудівної комісії, зазначити максимально допустиму висоту 72 м, але вказати, що вона може коригуватися за результатами міжнародного конкурсу. Міський голова Андрій Садовий також вимагав, щоб міська рада разом з забудовником прописували його умови.

Однак сьогодні забудовник сам попросив відтермінувати розгляд питання. При цьому Андрій Садовий заявив, що міськрада готова підтримувати будівництво міжнародної готельної мережі, адже це приваблює туристів та створює нові робочі міста у Львові.

Зазначимо, у вересні 2018-го депутати ЛМР дозволили ТзОВ “Апартготель” викупити земельну ділянку у парку ім. Богдана Хмельницького. Автором цієї ухвали був бізнесмен та депутат від БПП Григорій Козловський.

Відповідно до даних YouControl, засновниками ТзОВ “Апартготель” є Степан Стойко, Ростислав Заремба і Роман Попко, який також керує кількома фірмами, заснованими Avalon Inc. Григорій Козловський також називає себе співвласником “Авалону”.

Додамо, відповідно до звіту Західного офісу Держаудитслужби від 22.02.2019 про діяльність ЛКП “Львівський центральний парк культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького”, директор парку Молодий О. В. зазначив, що у 2014 році Парк замовив технічну документацію щодо встановлення меж земельної ділянки у ПП “Геомакс” і передав її на затвердження у Львівську міськраду.  Однак на момент проведення аудиту виявилось, що ЛМР досі не затвердила документацію з землеустрою.

При цьому в ході перевірки виявилось, що в межах паркової зони по вул. Лижв’ярській, 1 розташовані земельна ділянка площею 1,06 га та готельний комплекс площею 4 496,6 кв. м , що перебувають у привантій власності ТзОВ “Авалон Сервіс-Комфорт” (договір про купівлю продажу від 22.11.2018).

Як зазначає Держаудитслужба, відсутність у Парку правовстановлюючих документів на земельні ділянки фактично призвела до проведення в межах паркової зони будівництва, не пов’язаного з охороною та функціонуванням Парку та втрати його територій.

категорії
ЕкономікаНовиниСуспільство

Публікації по темі