Виплату пенсій на окупованих територіях відновлять

Нардепи зареєстрували законопроект, котрий передбачає виплату пенсій мешканцям тимчасово окупованих територій.

Нардепи зареєстрували законопроект, котрий передбачає виплату пенсій мешканцям тимчасово окупованих територій.

Відповідний законопроект опублікований на сайті Верховної Ради України.

Депутати планують не лише розпочати виплату пенсій, але й виплатити кошти за три останні роки, протягом котрих громадяни України на окупованій території не отримували пенсії. Водночас якщо отримувача пенсії не має в живих, виплату пропонують провести спадкоємцям.

«Крім того, врегулювання потребують обмеження в три роки щодо можливості отримати пенсії за минулий час, в тому числі спадкоємцям, так як їх недоотримання відбувається не з вини пенсіонера, а через тимчасову окупацію територій», – зазначається в пояснювальній записці до законопроекту.

Зокрема, пропонується врахувати можливість докупівлі страхового стажу без застосування санкцій подвоєння суми єдиного внеску, врегулювати режим та порядок отримання пенсій для пенсіонерів, які залишились проживати на тимчасово окупованих територіях України.

Даний проект розроблений в інклюзивний спосіб із залученням представників громадських та міжнародних організацій, зокрема Моніторингової місії ООН з прав людини, Агенції ООН у справах біженців.

Варто зазначити, зазначається що реалізація проекту не впливатиме на зміну показників бюджету, адже незалежно від можливості отримати пенсії, вона має бути нарахована всім пенсіонерам, а витрати на її виплату передбачення в бюджеті Пенсійного фонду України.

Авторами законопроекту є Наталія Королевська, Юрій Солод, Віталій Борт, Валерій Гнатенко, Володимир Мороз, Федір Христенко. Всі депутати є членами політичної партії “Опозиційна платформа – за життя”

категорії
ЕкономікаНовиниСуспільство

Публікації по темі