Visa та MasterCard знизять комісію за перекази між країнами ЄС

Комісія буде знижена на 40% відповідно до антимонопольного законодавства.

Платіжні системи Visa та MasterCard погодилися знизити комісію на банківські перекази між країнами-членами ЄС.

Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії.

Комісія буде знижена на 40% відповідно до антимонопольного законодавства.  Таким чином платіжні системи уникнули антимонопольного розслідування та штрафів від Єврокомісії за зловживання монопольним становищем на ринку платіжних систем ЄС.

Зниження комісій на міждержавні перекази у ЄС стосуватиметься лише тих карток, які випустили банки в межах ЄС. Такий крок дозволить зменшити витрати банків на обслуговування платіжних карток. Під час розрахунку громадянами ЄС карткою онлайн або у магазині в іншій країні-члені ЄС, банки Євросоюзу сплачували платіжним системам міжрегіональний збір. Наразі розмір цього збору буде зменшено на 40%, так само, як і витрати європейських банків.

Нагадаємо, що Міжнародна платіжна система MasterСard з 15 квітня збільшила до 500 грн максимальну суму покупок, при безконтактній оплаті яких не потрібно вводити пін-код.  У банку додали, що платежі через Google Pay і Apple Pay не потрапляють під такі обмеження — за ними ліміти встановлює власник терміналу.

Довідка

Visa — одна з найбільших світових платіжних систем. Щорічний торговий обіг карток «Віза» становить 2,5 трильйони доларів. Картки «Віза» приймаються до оплати в торгових точках більше 150 країн світу.

MasterCard – міжнародна платіжна система, що об’єднує 22 тисячі фінансових установ в 198 країнах світу. Близько 26 % платіжних карток світу припадає на долю MasterCard, 57 % володіє світовий лідер VISA, третя система, American Express, — трохи більше, ніж 13 %.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі