Власники АТ «Фортуна-банк» вивели майже всі кошти вкладників, видаючи кредити фіктивним фірмам

Загальний обсяг активів банку перед його закриттям складав 2,32 мільярда гривень.

Власники «Фортуна-банку» вивели з нього 2,1 мільярда гривень вкладників, видаючи кредити пов’язаним із собою компаніям.

Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Як було встановлено уповноваженою особою Фонду, за кредитними договорами на суму 1 551 млн грн не передбачалося жодного забезпечення, тобто кредити були відверто бланкові. Така кредитна політика керівництва банку практично позбавила його кредиторів шансу на задоволення своїх вимог. Загальна сума акцептованих кредиторських вимог складає 991,8 млн грн, з яких погашено близько 186 млн грн. Фактично банку потрібно виплатити своїм кредиторам ще близько 700 млн грн, при цьому оціночна вартість його активів складає лише 595,2 млн грн.

Нагадаємо, рішенням правління НБУ від 26 січня 2017 року АТ «Фортуна-банк» було визнано неплатоспроможним, після чого 27 січня в банку було запроваджено тимчасову адміністрацію. Процедуру ліквідації банку розпочато 22 лютого 2017 року.

Станом на 1 квітня 2019 року вкладникам банку в межах гарантованої суми виплачено 88,4 млн грн.

Довідка

АТ «Фортуна-банк» — колишній український банк. Зареєстрований в 2002 році.  Банк був також представлений регіональними обласними відділеннями в чотирьох областях України. АТ «Фортуна-банк» — універсальний банк, без спеціалізації за видами операцій.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі