Власники “євроблях” знайшли лазівку в обхід розмитнення автомобілів

Українці, які стають на консульський облік, отримують дозвіл на бага, а також транзитний перетин кордону України.

Власники єврономерів масово стають на консульський облік у Генконсульствах України за кордоном, щоб уникнути розмитнення автомобілів.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на слова керівника консульського відділу посольства України у Варшаві Світлани Щур.

За його словами, така реєстрація дозволяє машинам на єврономерах перебувати до 60 днів на території України.

Українці, які стають на консульський облік, отримують дозвіл на багаторазовий (кожні п’ять днів), а також транзитний (до 10 днів) перетин кордону України. Крім того, це дозволяє їм ввозити автомобілі на іноземній реєстрації строком до 60 днів без розмитнення і застави.

Стати на тимчасовий консульський облік за кордоном можуть власники річних віз, а також ті, хто має дозвіл на тимчасове та постійне проживання у Польщі.

Керівниця консульства зазначила, що становлення на тимчасовий облік – безкоштовна процедура. Саме це підштовхує власників “євроблях” користуватися опцією.

При цьому, така тенденція заважає Держустанові виконувати свої функції. Повідомляється, що охочих стати на консульський облік збирається до 300 чоловік на день, а Генконсульство встигає обслужити 150-160 клієнтів. Як результат, ускладнюється оформлення паспортних документів, реєстрація дітей громадянами України, оформлення свідоцтва на повернення в Україну, а також інші візові дії.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що 13 грудня у підрозділі митного оформлення «Скнилів» (Львівська область) упродовж робочого дня оформлено рекордну кількість транспортних засобів – 204, з них 170 – так звані євробляхи.

Варто зазначити, що кількість оформлених за день транспортних засобів зросла майже втричі. Так, упродовж 2018 року у цьому підрозділі в середньому за день оформляли близько 70 транспортних засобів.

Таке збільшення, окрім нововведень, є результатом організаційних заходів, які впровадило керівництво митниці у цьому підрозділі. Зокрема збільшено кількість інспекторського складу, їм делеговано окремі повноваження щодо митного оформлення, запроваджено додаткові робочі дні (в суботу та неділю).

категорії
Суспільство

Публікації по темі