Внесення змін до Конституції щодо децентралізації остаточно розмежують Україну з пострадянським минулим, – Зубко

Україна переходить до європейських принципів управління, повністю передаючи повноваження місцевому самоврядуванню.

Внесення змін до Основного Закону щодо децентралізації остаточно розмежують нас з пострадянським минулим, у якому Україна перебувала ще зайвих 27 років.

Про це Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, передає Мінрегіон.

Україна переходить до європейських принципів управління, повністю передаючи повноваження місцевому самоврядуванню.

«Всі, вже майже 28 років незалежності ми знали, що є Конституція, як Основний закон, і, можливо, він якимось чином впливає на життя кожної людини. Але сьогодні, як ніколи, Конституція визначає майбутнє – наших дітей, онуків і України, в цілому», — наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, зміни до Конституції щодо курсу на євроінтеграцію та безпекової політики і вступу у НАТО, дійсно визначили майбутнє України. Це країна з демократичними принципами управління. Але країні наразі необхідно закцентуватись на змінах до Конституції, яких вимагає життя, на які очікували українці і які вже пройшли перші читання та були проголосовані. Це зміни, які стосуються реформи децентралізації.

Саме вони (зміни), за словами Віце-прем’єр-міністра дадуть змогу остаточно віддати повноваження на місця, закріпити їх за місцевим самоврядуванням, і головне — закріпити на місцях відповідальність. «Файл із життєво необхідними змінами до Конституції важить 133 кілобайти, але масштаб змін, які у ньому закладені, величезний», — наголосив Геннадій Зубко.

Нагадаємо, майже 900 ОТГ було створено в Україні станом на травень місяць.

«Процес об’єднання громад рухається. Вже 33 міста обласного значення приєднують до себе громади. П’ятірка регіонів-лідерів у реалізації завдань децентралізації залишається незмінною. Житомирська, Чернігівська, Запорізька, Дніпропетровська, Хмельницька області продовжують очолювати рейтинг областей щодо формування спроможних громад», – зазначив Геннадій Зубко.

категорії
Суспільство

Публікації по темі