Внесли зміни до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності

Розширено перелік заходів щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності, які митниці застосовуватимуть до товарів, що підозрюються у порушенні прав інтелектуальної власності.

ВРУ 17 жовтня прийняла законопроект «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України».

Відповідно до інформації розміщеної на сайті Державної фіскальної служби України.

Розширено перелік заходів щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності, які митниці застосовуватимуть до товарів, що підозрюються у порушенні прав інтелектуальної власності.

Такі заходи тепер будуть застосовуватися у разі виникнення підозри у порушенні прав інтелектуальної власності щодо товарів, які:

  • переміщуються громадянами на митну територію України або за її межі;
  • ввозяться на митну територію України (у тому числі з метою транзиту) або вивозяться за межі митної території України;
  • поміщуються в митні режими імпорту, реімпорту, експорту, реекспорту, тимчасового ввезення, тимчасового вивезення, митного складу, вільної митної зони, переробки на митній території, переробки за межами митної території.

Також визначено, що заходи щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності не застосовуються до оригінальних товарів, тобто товарів, які були виготовлені за згодою правовласника, особистих речей, товарів, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі для власного використання і не призначені для виробничої чи іншої підприємницької діяльності.

Так, у разі призупинення митного оформлення товарів відшкодування витрат, пов’язаних із зберіганням цих товарів, здійснюється за рахунок правовласника. Зберігання на складі митниці таких товарів є платним, починаючи з наступного календарного дня за днем їх розміщення на такому складі. При цьому такий товар підлягає розміщенню на складі митниці після прийняття рішення про призупинення митного оформлення.

Правовласник має право за запитом отримати від митниці інформацію про розмір очікуваних витрат, пов’язаних зі зберіганням цих товарів на складі митниці, а також вимагати компенсацію таких витрат від власника товарів, що є предметом порушення його прав інтелектуальної власності, або інших осіб відповідно до законодавства України.

Також уперше передбачається можливість дострокового випуску товарів, митне оформлення яких призупинено за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності. Рішення про такий випуск може прийняти керівник митниці, якщо призупинено митне оформлення товарів, у митниці відсутня інформація щодо рішень державних органів про заборону вчинення певних дій щодо таких товарів, декларантом або власником товарів надано митниці документальне підтвердження досягнення згоди між правовласником та власником товарів щодо їх дострокового випуску, виконано митні формальності, необхідні для випуску таких товарів.

категорії
Суспільство

Публікації по темі