“Водоканали продовжать працювати після 1 квітня”, – Геннадій Зубко

Водоканали, які наразі не мають іншого постачальника, зможуть працювати.

Кабінет міністрів України своїм рішенням продовжив дії безстрокових договорів “Укрінтеренерго” з водоканалами, поки вони не знайдуть іншого постачальника. Таким чином, 1 квітня водоканали не припинять працювати.

Про це заявив Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, передає Урядовий портал.

“Уряд своїм рішенням продовжив дію безстрокових договорів “Укрінтеренерго” з водоканалами, допоки вони не знайдуть іншого постачальника або не перейдуть в статус захищеного споживача”, – повідомила прес-служба, посилаючись на слова Зубка.

За словами міністра, водоканали, які наразі не мають іншого постачальника, зможуть працювати.

“Це рішення дасть можливість працювати водоканалам, які наразі не мають іншого постачальника. Додатково, уряд дав можливість водоканалам заключати з “Укрінтеренерго” договори щодо реструктуризації заборгованості за електроенергію”, — сказав Зубко.

Крім того, він нагадав, що уряд спільно з депутатами напрацював законопроект №9406, який зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді. Зазначається, що його прийняття дасть можливість водоканалам не платити авансові внески.

“Ми будемо наполягати на його першочерговому прийнятті. Можливості сплачувати авансову плату водоканали не мають. Принцип їх роботи зрозумілий всім – вони постачають воду лише після того, як отримають плату від населення, оптових і промислових споживачів. А на це йде мінімум місяць. Тому прийняття цього закону є вкрай необхідним, і він є коригуючим стосовно прийнятого Закону “Про ринок електричної енергії”, — підкреслив міністр.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що станом на початок лютого 2019 року загальна заборгованість споживачів перед підприємством “Львівводоканал” перевищує 58 млн гривень.

ЛМКП «Львівводоканал» закликає споживачів вчасно і в повному обсязі сплачувати за спожиті послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення. Несвоєчасна оплата за надані послуги суттєво впливає на роботу підприємства, яке живе за законами ринку і несе обов’язкові витрати в процесі виробництва та надання послуг. Станом на початок лютого 2019 року загальна заборгованість споживачів перед підприємством перевищує 58 млн. грн. З огляду на значну заборгованість підприємство проводить систематичну роботу з фізичними та юридичними особами, які не сплачують за отримані послуги, або користуються ними незаконно.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі