Протягом останніх п’яти років Україна зіткнулася з низкою гострих проблем у сфері політики, безпеки і економіки, але все одно реалізувала ряд ключових реформ.
Про це йдеться в повідомленні Світового банку.
У Світовому банку відзначили, що до ключових реформ відносяться: фіскальна консолідація, перехід на гнучкий валютний курс, реформування тарифів на енергоносії і системи соцдопомоги, прозорість державних закупівель, спрощення регулювання бізнесу.
До інших важливих реформ банк відносить: стабілізацію та реструктуризацію банківського сектора, реформа в сфері охорони здоров’я, створення антикорупційних органів, а також впровадження декларування майна та доходів посадовими і службовими держособи.
При цьому, у Світовому банку визнали, що впровадження декларування майна і доходів для чиновників довгий час стримувалося “впливовими колами, які і далі продовжують протидіяти реформам”.
“У перспективі Україні необхідно буде проводити реформи з багатьох напрямків, щоб забезпечити стійке відновлення економіки і загальне процвітання”, – уклали у Світовому банку.
Нагадаємо, раніше повідомляли, що прогноз Світового банку щодо зростання внутрішнього валового продукту України на 2019 рік впав з початку року від 2,9% до 2,7%.
Згідно з даними, за 2019 рік зростання економіки України очікується на рівні 2,7%, 2020 – 3,4%, 2021 – 3,7% (зміна за рік у відсотках). Інфляцію Світовий банк для України прогнозує на рівні 6,8% (2019 рік), 6% (у 2020 рік), та 5,4% (2021 рік).