Вступили в дію нові ДБН про доступність вбиралень

Нова норма вступила в дію з 1 квітня цього року.
http://www.minregion.gov.ua/press/news/vsi-novi-ta-rekonstruyovani-gromadski-zakladi-povinni-mati-dostupni-vbiralni-na-kozhnomu-poversi-vstupili-v-diyu-novi-dbn/

Всі нові та реконструйовані громадські заклади повинні мати доступні вбиральні на кожному поверсі — вступили в дію нові ДБН.

Про це зазначено на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

У нових ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” введена обов’язкова вимога — передбачати доступні туалетні кімнати на кожному поверсі в усіх нових і реконструйованих громадських закладах з розрахунковою чисельністю відвідувачів більше 50-ти. Нова норма вступила в дію з 1 квітня цього року.

“Сьогодні у багатьох громадських закладах знайти просто туалет — це той ще квест. Тому щоб такого більше не було у закладах, які будуються або реконструюються, а всі без винятку відвідувачі були забезпечені необхідними зручностями, в новому ДБН щодо інклюзивності прописано, що у всіх громадських закладах на понад 50 відвідувачів туалети мають бути на кожному поверсі і розраховані на широке коло користувачів, у тому числі, обов’язково, людей з інвалідністю. Норма діє з 1 квітня цього року”, — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Згідно з ДБН, у будь-яких громадських будівлях, при розрахунковій чисельності від 50 відвідувачів або у разі розрахункової тривалості перебування відвідувача в будинку більше 60 хвилин, слід передбачати туалети на кожному поверсі. У складі санітарно-гігієнічних приміщень повинні бути обов’язково передбачені обладнані для маломобільних груп населення універсальні або доступні кабіни в туалетах.

При проектуванні великих громадських об’єктів — аеропортів, вокзалів, стадіонів, торгово-розважальних центрів — туалети мають розміщуватися на кожному поверсі та через кожні 50 метрів.

Універсальні кабіни повинні бути обладнані унітазом, умивальником, змивним душем та поруччями та мати ширину не менше 1,65 м та глибину не менше 1,8 м. Раковина умивальника має кріпитися так, щоб знизу був простір 0,68-0,7 м, а верхня площина раковини була на висоті від підлоги — 0,8-0,85 м. Двері шириною 0,9 м мають відчинятися назовні, а на внутрішній стороні дверного полотна повинна розміщуватися горизонтальна ручка на висоті 0,8 м. Також відповідні санітарні приміщення мають позначатися спеціальною піктограмою Міжнародного символу доступності, у тому числі, і тактильною.

Нагадаємо, що згідно з новими ДБН тепер при будівництві та реконструкції кінотеатрів, музеїв та інших закладів культури обов’язкове створення безбар’єрного простору для людей з інвалідністю. Місця для осіб з інвалідністю у загальних приміщеннях потрібно розташовувати в доступній для них зоні залу, що забезпечить повноцінне сприйняття події.

Для людей з порушеннями опорно-рухового апарату повинні бути забезпечені безперешкодний доступ до будівлі та приміщень за допомогою пандусів, підйомників чи ліфтів, ширина дверей не менше 0,9 м, спеціальні облаштовані туалетні кімнати, частина місць у залах, які можуть трансформуватися відповідно до їх потреб, а у залах з кількістю місць понад 800 – підвищені вимоги до безпеки та евакуації – близькість до евакуаційних виходів.

Довідка

Нові ДБН розроблені ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну діючого ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”. Вони адаптовані до європейських норм та містять наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

категорії
Суспільство

Публікації по темі