Втратили роботу? Держава може виділити вам 90 тисяч на власну справу

Державна служба зайнятості має ряд активних програм для сприяння зайнятості населення. Однією з таких є програма, за якою безробітні українці можуть отримати 90 тисяч гривень на власну справу.

Державна служба зайнятості має ряд активних програм для сприяння зайнятості населення. Однією з таких є програма, за якою безробітні українці можуть отримати 90 тисяч гривень на власну справу.

Про це повідомляє пресслужба МЕРТ.

Одноразову виплату допомоги по безробіттю для започаткування підприємницької діяльності можуть отримати безробітні, які зареєстровані у службі зайнятості.

Максимальний розмір такої фінансової підтримки у 2020 році може сягати 90 000 гривень.

Умова — особі має бути призначена допомога по безробіттю у максимальному розмірі. Середній розмір такої допомоги у 2020 році – 46 000 гривень.

Отримані кошти повертати державі не потрібно.

Взяти участь у програмі можуть безробітні з 18-річного віку, які зареєстровані у державній службі зайнятості, не уклали новий трудовий договір протягом одного місяця після реєстрації службі зайнятості та спільно з кар’єрним радником склали план дій для започаткування власного бізнесу.

Не отримають такої допомоги безробітні, які протягом останніх 24 місяців перед реєстрацією працювали як фізична особа-підприємець, попри те, що підприємницька діяльність була припинена і знята з реєстрації.

Також особи, які вже отримували фінансову підтримку від служби зайнятості на відкриття власної справи, але не здійснювали підприємницьку діяльність або припинили її упродовж двох років, починаючи з дня державної реєстрації.

У проекті бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соцстрахування на цю програму у 2020 році передбачено 386 млн грн. Це в 4,7 раза більше ніж у 2019 році (82,2 млн).

 

Рівень безробіття в Україні в грудні 2019 року збільшився порівняно з попереднім місяцем на 17,1% і склав 338,2 тис. осіб. Про це свідчать дані Держстату.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Суспільство

Публікації по темі