“Вже 69% населення України живе в ОТГ”, – Геннадій Зубко

Станом на сьогодні створено 806 ОТГ.

Вже 69% населення України живе в об’єднаних територіальних громадах. Це один з ключових критеріїв за яким оцінюється спроможність громад.

Про це повідомив Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, передає Урядовий портал.

Мова йде про населення, яке живе в ОТГ, а також в містах обласного значення, які приєднали територіальні громади. Минулого року Парламентом був ухвалений ключовий закон, який дозволив добровільно приєднуватись територіальним громадам до міст обласного значення без проведення виборів.

«Сьогодні ми маємо 2369 громад, які не охоплені перспективними планами. І 99 районів, де не створено жодної ОТГ. Тож, найперше наше завдання – сформувати перспективні плани формування територіальних громад, які на 100% покриють територію України», – наголосив Геннадій Зубко.

Станом на сьогодні створено 806 ОТГ. Ще 70 громад очікують на рішення ЦВК щодо проведення перших виборів.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що відділи ведення Державного реєстру виборців Дрогобицької, Перемишлянської, Пустомитівської і Радехівської райдержадміністрацій завершили передачу дільничним виборчим комісіям попередніх списків виборців та іменних запрошень.

Справа у тому, що 23 грудня заплановано у п’ятьох об’єднаних територіальних громадах Львівщини – Радехівській та Бібрській міських, Меденицькій і Лопатинській селищних, а також у Зимновідській сільській – провести перші місцеві вибори.

Як повідомила Зоряна Павлів, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації, до 12 грудня 2018 року дільничні виборчі комісії зобов’язані надіслати або доставити в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення.

категорії
Суспільство

Публікації по темі