Вже понад 60 будівель отримали сертифікати енергетичної ефективності

Енергетичний сертифікат надає інформацію про те, скільки енергоресурсів витрачається, який технічний стан будівлі, які енергоефективні заходи необхідно впроваджувати.

В Україні впроваджується сертифікація енергоефективності будівель відповідно до розробленого Держенергоефективності та прийнятого Парламентом Закону України від 22 червня 2017 року № 2118-VIII «Про енергетичну ефективність будівель». Лише у березні цього року енергоаудитори надали до Держенергоефективності 36 енергетичних сертифікатів, що удвічі більше, ніж за всі попередні місяці разом узяті.

Про це інформує прес-служба Держенергоефективності.

Загалом із вересня 2018 року і по сьогодні вже сертифіковано 61 будівлю, зокрема – 23 житлові будинки; 18 громадських будівель; 12 закладів охорони здоров’я; 8 навчальних закладів.

«Як бачимо, незважаючи на той факт, що до 1 липня цього року сертифікація енергетичної ефективності будівель здійснюється на добровільних засадах, попит поступово зростає», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та наголосив, що саме завдяки сертифікації визначається клас енергоефективності будівлі.

Енергетичний сертифікат надає інформацію про те, скільки енергоресурсів витрачається, який технічний стан будівлі, які енергоефективні заходи необхідно впроваджувати.

Зазначимо, що відповідно до законодавства енергетична сертифікація здійснюється лише атестованими енергоаудиторами. Інженер-проектувальник, який має намір здійснювати видачу енергетичних сертифікатів об’єктів будівництва, звертається до Держенергоефективності із письмовою заявою щодо внесення його до бази даних фахівців.

До заяви додаються: загальні відомості про інженера-проектувальника (прізвище, ім’я, по батькові, адреса електронної пошти, телефонний номер), номер, дата видачі кваліфікаційного сертифіката інженера-проектувальника, виданого відповідно до статті 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» (далі – кваліфікаційний сертифікат); копія кваліфікаційного сертифіката; копії паспорта та документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності); згода на обробку персональних даних.

Держенергоефективності вносить інформацію до бази даних фахівців протягом 5 робочих днів з дня надходження всіх необхідних документів та відомостей.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що більше 400 атестатів вже видано енергоаудиторам для проведення енергетичної сертифікації будівель та обстеження інженерних систем.

Держенергоефективності разом із 39 закладами вищої освіти активно працює над формуванням ринку висококваліфікованих енергоаудиторів, які матимуть право проводити сертифікацію енергоефективності будівель.

В результаті видано 412 кваліфікаційних атестатів, зокрема, 246 – сертифікація енергетичної ефективності будівлі, 166 – обстеження інженерних систем. Для порівняння, це майже у 3 рази більше, ніж у листопаді цього року, коли було видано 150 атестатів. Загалом на сьогодні 252 енергоаудитори пройшли незалежну атестацію та підтвердили свою кваліфікацію. З них 160 фахівців атестовано за двома напрямами.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі