Медреформа: що зміниться для українців

Згідно з медреформою, багато послуг надаватимуться безкоштовно.

Згідно зі стартом медичної реформи вторинної і третинної ланки, багато чого змінилось для закладів надання кваліфікованої медичної допомоги.

Оскільки сільські амбулаторії належать до структурних підрозділів закладів первинної медичної допомоги, у розрізі медичної реформи вторинної і третинної ланки, для них нічого не зміниться.

За словами директора Департаменту договірної роботи НСЗУ Андрія Віленського, фінансування здійснюватиме служба здоров’я України, втім ними керуватиме місцева влада, що самостійно плануватиме їхню роботу.

Окрім цього, Андрій Віленський зазначив, що за останні роки заробітні плати працівників таких медичних закладів зросли в 2-3 рази.

Щодо надання послуг у туберкульозних, психо-неврологічних лікарнях, а також у лікуванні онкохворіб, то виключно лікування оплачуватиме НСЗУ.

Тимчасова очільниця Національної служби здоров’я України Оксана Мовчан, додала, що місцеві ради – інвестують. Тобто, ремонт будівлі чи підвищення кваліфікації працівників – є їхньою прерогативою, втім саме лікування оплачуватиме НСЗУ.

Вона також наголосила на маніпуляції довкола вартості лікування туберкульозу.

“Це маніпуляція! Відомо, що лікування хворих на туберкульоз у різних областях – має іншу вартість. Наприклад, у Львові воно коштує пів мільйона, в Одесі -12 тис. грн. НСЗУ підписала контракти із лікарнями цього профілю, де лікування здійснюватимуть за єдиним тарифом”. – розповіла Оксана Мовчан.

Лікування онкохворів згідно з медичною реформою, частково покриватиме витрати.

Йдеться про діагностику, операційні втручання, базову терапію та променеве лікування. Ці послуги надаватимуть пацієнтам безкоштовно.

Також, у новій медичній реформі акцент належить пакету “Пологи”.

Неонатологія буде здійснюватись безкоштовно. Це розділ медицини, що вивчає немовлят та новонароджених, їхнє зростання та розвиток, їхні захворювання та патологічні стани.

Голова Асоціації батьків передчасно народжених дітей «Ранні пташки» Олександра Балясна розповідає, що в країні щороку народжується понад 20 тис. дітей передчасно. Цим новонародженим необхідний інший догляд задля збереження життя. Батьки таких діток з власного бюджету виділяють близько 100 тис. гривень.

Також Андрій Віленський додав, що для новонароджених у ранньому втручанні є 2 пакети послуг.

Перший стосується, власне, неонатології. Якщо дитинка народжується з вагою меншою, ніж 1, 500 кг, НСЗУ платить від 80 тис. гривень подальшого догляду за новонародженим.

Другий пакет – це реабілітація дитини, народженою передчасно.

Нагадаємо, на Львівщині укладено 102 договори з НСЗУ згідно з вторинною і третинною ланкою медичної реформи, що стартувала 1 квітня 2020 року.

Читайте нас у Telegram.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі

Новини