Євросоюз готовий до співпраці з Україною у сфері кібербезпеки

Кібератака проти однієї країни неминуче впливає на інші.

Європейський Союз зацікавлений у поглибленні співпраці з Україною у сфері кібербезпеки.

Про це повідомив прес-центр Урядового порталу.

5 грудня, у Брюсселі Віце-президент Єврокомісії з питань Єдиного цифрового ринку Андрус Ансіп зустрівся з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем’єр-міністр зазначила, що першочерговим завданням для України є захист від кібератак, мішенню яких неодноразово ставали об’єкти критичної інфраструктури країни.

“Посилена співпраця між Україною та ЄС могла б створити міцну платформу для протистояння кібератакам. Зокрема, Україна зацікавлена у залученні до роботи Агентства з питань мережевої та інформаційної безпеки Європейського Союзу (ENISA), до діяльності Європейського центру досліджень та компетенції з кібербезпеки, а також до тренінгів ЄС щодо координації механізмів спільного реагування ЄС та держав-членів на масштабні інциденти та кризові ситуації в галузі кібербезпеки”, – розповіла Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Зі слів Андруса Ансіпа жодна країна не здатна самостійно ефективно протидіяти кібератакам, для цього необхідно об’єднувати сили. Тому, Євросоюз готовий до поглиблення співпраці з Україною у сфері кібербезпеки.

Він також зазначив, що, зважаючи на взаємопов’язаність, яка сьогодні існує у світі, кібератака проти однієї країни неминуче впливає на інші. Сторони погодилися, що посилення кібербезпеки України та поглиблення співпраці у цій сфері відповідає інтересам і ЄС, і України.

Віце-прем’єр-міністр зазначила, що цифрова економіка є однією з пріоритетних у співпраці України з Європейським Союзом.

“За три роки постійного діалогу з європейською стороною в рамках “Східного партнерства” нам вдалося досягнути значного прогресу в цій сфері”, – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем’єр-міністр запропонувала закріпити співпрацю з ЄС у цій галузі шляхом узгодженого робочого плану. За її словами, такий план буде зосереджений на оновленні додатків Угоди про асоціацію, що стосуються цифрової економіки, а також низки додаткових заходів, запропонованих українською стороною у Дорожній карті щодо інтеграції цифрових ринків України та ЄС.

“Засідання Ради асоціації в грудні – чудова нагода для того, щоб дати чіткий політичний сигнал щодо нашої спільної готовності поглибити інтеграцію у цифровій сфері”, – заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Разом з тим вона наголосила на важливості спільного моніторингу виконання поставлених завдань.

категорії
Суспільство

Публікації по темі