З 1 липня почне діяти експериментальний порядок з присвоєння адрес об’єктам будівництва

Залежно від місця розташування об’єкта присвоєння адреси здійснюватимуть відповідні уповноважені органи.

Експериментальний порядок з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна діятиме з 1 липня 2019 року до 31 грудня 2020 року.

Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Він передбачає можливість присвоєння адреси на безоплатній основі за бажанням забудовника:

  • під час отримання будівельного паспорту забудови земельної ділянки або містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки;
  • після отримання документу, що надає право на виконання будівельних робіт;
  • після прийняття об’єкта в експлуатацію.

Залежно від місця розташування об’єкта присвоєння адреси здійснюватимуть відповідні уповноважені органи — виконкоми сільської, селищної, міської ради, районні у місті Києві державні адміністрації, районні та обласні державні адміністрації.

Наразі Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України готує наказ щодо затвердження порядку визначення реквізитів адреси об’єктів будівництва, об’єктів нерухомого майна.

Експериментальний порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна запроваджено на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності».

Нагадаємо, що за новим порядком отримати адресу об’єкту будівництва та нерухомого майна можна буде за 5 днів, тоді як зараз цей термін становить в середньому 30 днів.

Ці зміни сприятимуть покращенню бізнес-клімату в Україні та, у свою чергу, підвищенню позиції нашої країни у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом  “Отримання дозволів на будівництво”.

категорії
Суспільство

Публікації по темі