З 1 листопада в Україні почнуть діяти нові зміни до державних будівельних норм щодо проектування протипожежного захистку.
Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.
Відтак при проектуванні систем протипожежного захисту повинні передбачати сучасну систему пожежогасіння тонкорозпиленою водою, яка є набагато ефективнішою, бо охоплює та розпорошується на більші площі горіння, а також вбирає в себе тверді частинки диму. Це знижує ризики сильного задимлення приміщень.
«Вводимо сучасні системи пожежогасіння в будівлях. Наприклад, гасіння пожежі тонкорозпиленою водою. Сьогодні у 90% випадках пожежу ліквідують з використанням води. Але якщо це робити звичайними методами, то не тільки застосовуються набагато більші об’єми води, а, отже, і проектуються більші резервуари для зберігання, також руйнуються важливі цінні речі та майно, затоплюються об’єкти. Гасіння пожежі тонкорозпиленою водою довело свою ефективність у світі і тому ми запровадили можливість використання цієї технології також в Україні», – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
Довідка
Проектування, монтування та підтримання експлуатаційної придатності таких систем повинні здійснюватися згідно з вимогами ДСТУ CEN/TS 14972 «Стаціонарні системи пожежогасіння. Системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою. Проектування і монтаж».
Зміни у ДБН розроблені фахівцями ВГО «Український союз пожежної та техногенної безпеки».
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.
Нагадаємо, Мінрегіон пропонує встановлювати на громадських пляжах пандуси та облаштовувати окремі зони для безпечного купання для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.
Додамо, нові ДБН: у парках та на пляжах мають встановлювати не біотуалети, а вакуумні санвузли через кожні 700 метрів.