З 1 серпня діють нові ДБН для проектування чи реконструкції ТЦ

Проектувальники повинні передбачати спецприміщення та окремі паркомісця для працівників торгових центрів.

З 1 серпня 2019 року набули чинності нові зміни у державних будівельних нормах (ДБН) щодо проектування торгових приміщень.

Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

“Покращуємо умови праці для співробітників торговельних центрів. З 1 серпня при будівництві нових або реконструкції існуючих ТЦ і ТРЦ проектувальники мають обов’язково передбачати низку спеціальних приміщень для співробітників, а також окремі паркомісця для тих, хто приїздить на роботу на власному або службовому авто. Раніше цих вимог не було, тому власники таких центрів робили все на власний розсуд. Тепер ці норми є чіткими і обов’язковими до виконання”, — наголосив заступник Міністра Лев Пархаладзе.

Відповідно до нових ДБН, у ТЦ повинні проектувати:

— окремі приміщення побутового обслуговування, санітарно-гігієнічні кімнати, душові, кімнати для особистих речей, прийому їжі, відпочинку та інші об’єкти сервісного обслуговування для працівників;

— місця паркування та зупинок легкових автомобілів для працівників;

— місця паркування та зупинок вантажних автомобілів і автобусів, які обслуговують будівлю (за необхідності).

Умови розміщення парковок для відвідувачів і працівників, а також необхідна кількість машиномісць визначаються згідно з ДБН Б.2.2-12 “Планування і забудова територій”. При цьому, не менше 10% місць на парковках повинні бути обов’язково облаштовані для людей з інвалідністю.

Довідка

ДБН “Підприємства торгівлі” поширюється на проектування нових, реконструкцію і розширення існуючих будівель та окремих приміщень підприємств роздрібної торгівлі (магазинів, ринків) за винятком будинків оптової торгівлі, автосалонів і магазинів автозапчастин, зброї, складів будівельних матеріалів, виробничих фірм та магазинів тимчасового функціонування.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

категорії
Суспільство

Публікації по темі