З нового року відбулися зміни до правил справляння туристичного збору

Ключові зміни до Податкового кодексу вступили в дію з 1 січня 2019 року.

З 1 січня 2019 року набрав чинності Закон №2628-VIII, який вніс низку змін до Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Нововведення стосуються і правил справляння туристичного збору.

Згідно зі змінами ПКУ, фізичні особи, зокрема іноземці, які тимчасово розміщуються у місцях проживання або ночівлі вважаються платниками туристичного збору.

Натомість, неплатниками з початку 2019 року стали фізособи, які прибули у відрядження і є резидентами України та «близькі родичі», які прибули до власника будинку, котеджу тощо, на тимчасове проживання.

Якщо раніше базою справляння збору була норма, яка встановлювала вартість проживання, то тепер цією базою є загальна кількість діб проживання. Також, зі змінами ПКУ, ставки туристичного збору тепер залежать від виду туризму. Так, для внутрішнього туризму вони встановлені на рівні 20,87 грн за добу, а для в’їзного туризму – до 208,65 грн.

Важливо те, що тепер повернення коштів фізособі, яка достроково залишить територію, де діє туристичний збір, здійснюється не податковим агентом, а згідно зі встановленим ПКУ порядком.

Нагадаємо, туристичний збір належить до місцевих зборів, а кошти від нього зараховуються до місцевого бюджету. Також збір справляється не по всій території України, а лише на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення про встановлення туристичного збору.

Додамо, що ключові зміни до Податкового кодексу вступили в дію з 1 січня 2019 року.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі