Українцям ускладнять в’їзд до країн ЄС

Українці повинні будуть перед поїздкою в країни Шенгенської зони заповнити онлайн-анкету ETIAS — EU Travel Information & Authorisation System — і платити 7 євро (раз в 3 роки).

Українці повинні будуть перед поїздкою в країни Шенгенської зони заповнити онлайн-анкету ETIAS — EU Travel Information & Authorisation System — і платити 7 євро (раз в 3 роки).

Про це пише РБК-Україна.

Це нововведення запрацює з 2021 року, при цьому не торкнеться дітей і громадян старше 70 років — в цьому випадку плату стягувати не будуть.

Щоб уникнути проблем на кордоні, варто заповнювати анкету мінімум за 4 дні до виїзду.

Авторизація розрахована на короткі поїздки, які можуть тривати до 90 днів.

Заповнення форми не вимагатиме більше 10 хвилин для кожного заявника.

«Виходячи з досвіду інших країн, що мають аналогічні системи, близько 95% заявок затверджуються в лічені хвилини, і заявники відразу отримують повідомлення», — зазначено в повідомленні.

За оцінками, система ETIAS може обробляти близько 30 мільйонів заявок на рік (кількість іноземних відвідувачів з відповідних країн, щороку в’їжджають в Європу). До цього списку можуть бути включені громадяни України і Грузії, які в даний час мають угоду з Європейським союзом, щоб їх громадяни могли подорожувати без візи.

Що потрібно для заповнення анкети ETIAS

  • Реєстраційна форма ETIAS є онлайн-документом обов’язковим для заповнення, щоб отримати дозвіл на вояж в країни ЄС. Оплата за анкету є останньою частиною процесу реєстрації в системі авторизації подорожей.
  • Для того, щоб заяву було прийнято, оплата візи повинна бути зроблена з допомогою дебетової або кредитної карти. Платежі є безпечними, оскільки для захисту даних заявника використовується зашифрована система.

Важливо, щоб заявники знали, що платіж буде здійснюватися банком, фінансовим посередником. Дані, необхідні для завершення платежу, будуть надані тільки компанії, яка здійснює фінансову операцію, та не будуть оброблені ETIAS в контексті запиту.

Після отримання оплати запит ETIAS автоматично відправляється і перевіряється системою. Якщо платіж був невдалим або був відхилений, заявка буде припинена.

Заявникам рекомендується переконатися, що на їх платіжній картці є достатньо грошей і що вона не була заблокована на момент оплати. Рекомендується мати хороший доступ до інтернету, щоб запобігти перериванню онлайн-транзакції.

Єдиним офіційним необхідним документом є паспорт, який повинен бути під рукою при заповненні заяви ETIAS.

Після успішної реєстрації ETIAS мандрівник отримає повідомлення на свою адресу електронної пошти. Після цього можна їздити в Європу протягом трьох років підряд або до закінчення строку дії паспорта. З чинним ETIAS, мандрівник може зробити кілька поїздок у Шенгенську зону на термін до 90 днів.

категорії
Суспільство

Публікації по темі