За 4 роки кількість ОСББ зросла у 2,5 рази

Наразі лічильниками оснащено 77,5% житлових багатоквартирних будинків і 77,7% нежитлових будівель.

За 4 роки кількість ОСББ зросла у 2,5 рази: з майже 14 тисяч до 33 тисяч. Результат 2018 року – плюс 1850 ОСББ.

Про це на прес-конференції «Реформи NON-STOP. Масштаб змін» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, передає “Урядовий портал”.

«З прийняттям Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» ми позбавили мешканців диктату ЖЕКів та дали можливість самостійно вирішувати долю власного будинку, мати спільну власність, ефективно нею управляти. І це спрацювало, сьогодні вже 33 тисячі ОСББ. Лідерами у цьому процесі є Дніпропетровська, Львівська, Донецька, Одеська та Запорізька області», – заявив Віце-прем’єр-міністр.

За словами Геннадія Зубка, окрім скасування монополії ЖЕКів було впорядковано і відносини щодо управління багатоквартирними будинками, а також між споживачами та виконавцями комунальних послуг. А з впровадженням закону про комерційний облік теплової енергії людям була дана можливість не просто обліковувати енергоспоживання, а й управляти ним за рахунок встановлення будинкових лічильників. Що стосується старих будинків, то монополістів було зобов’язано брати лічильники на абонентський облік.

«Наразі лічильниками оснащено 77,5% житлових багатоквартирних будинків і 77,7% нежитлових будівель. В 2014 році цей показник був 37%», – зазначив Геннадій Зубко.

категорії
Суспільство

Публікації по темі