За 4 тисячі гривень у кімнатці з мишами: фельдшер розповіла про умови праці в районному пункті швидкої допомоги

Якщо Львівська облдержадміністрація не виконає вимоги медиків, ті почнуть страйкувати.

У пункті екстреної медичної допомоги у смт. Добротвір, який обслуговує понад 10 тисяч населення, за словами головного фельдшера, сьогодні функціонує лише один старий автомобіль з відсутнім необхідним обладнанням, а працівники за мінімальну заробітну плату працюють у жахливих умовах.

На Львівщині за виклики швидкої відповідає комунальне підприємство Львівської обласної ради “Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” (“Медицина катастроф”) , яке сьогодні обслуговує 89 пунктів по всій області.

За словами Ярослава Пилипця, заступник директора цього підприємства, пункт екстреної медичної допомоги (ЕМД) у смт. Добротвір передали у їх підпорядкування у 2013 році. До того він належав місцевій лікарні. “Як часто трапляється, лікарня залишила собі кращі автомобілі, а два, які вже практично не їздили, передала нам разом із пунктом. Приміщення для персоналу залишили те, в якому вони були ще на балансі лікарні. Їх стан яким був, таким і залишився”, – пояснює він.

Ярослав Пилипець журналісту ІА “Вежа” розповів, що пункт ЕМД “Добротвір” сьогодні повністю забезпечений усім необхідним: від медичного обладнання і до автомобіля.

Водночас працівники ЕМД “Добротвір” описують іншу картину. Реаліями функціонування одного з пунктів з нами поділилася Леся Магир, головний фельдшер пункту екстренної меддопомоги “Добротвір” у Кам’янка-Бузькому районі.

За її словами, пункт станом на сьогодні обслуговує 6600 мешканців смт. Добротвір та орієновно 3000-5000 з навколишніх сіл, що загалом становить близько 10-12 тис. цивільного населення. Окрім того, трапляються дні, коли необхідно брати під свій контроль і межі обслуговування Кам’янка-Бузького району, оскільки там бракує штату. “Коли в них немає фельдшера на зміні, а так трапляється, тоді ми обслуговуємо вже цілий район, їздимо на виклики двох пунктів, рахуйте, в межах 20 тис. населення однією машиною”, – розповідає Леся Магир.

Водночас вона скаржиться, що територія досить велика, особливо якщо обслуговувати два пункти одночасно. За зміну авто проїжджає в середньому 500-600 кілометрів. Кількість викликів часом настільки велика, що доводиться їздити підряд усю ніч і що найцікавіше – на єдиному авто, стан якого вже відповідає тим, які здають на металобрухт.

Зі свого боку, Ярослав Пилипець пояснює, що пункту видали нове авто, яке сьогодні виконує свою задачу на відмінно. “З автомобілями у цьому пункті справді була прикра ситуація. У них був момент, коли не було автомобіля у зв’язку з поломкою, і Добротвір обслуговували бригади ближчих пунктів – з Радехова, Кам’янки і Великих Мостів. Їхній автомобіль потрапив в аварію, а ремонтувати ми його не могли, бо тривало судове слідство. Ми видали їм інший автомобіль, який за день-два також зламався. Деякий час вони були взагалі без авто, а потім ми виділили їм новий, який сьогодні добре працює”, – розповів він.

Заступник директора зазначає, що “у 2014 році було виділено 85 автомобілів за кошти Міністерства охорони здоров’я. Однак, на жаль, Добротвору жоден із автомобілі не дістався, бо багато було потрібно на Львів та інші райони”, – пояснює Ярослав Пилипець.

Водночас, транспорт – лише одна із проблем у пункті ЕМД “Добротвір”. За словами фельдшера, вони повністю забезпечені медикаментами, однак їм не вистачає обладнання. “З обладнання в автомобілях у нас є тільки електрокардіограф, і все. В нас більше нічого немає, навіть необхідних балонів з киснем”, – скаржиться Леся Магир.

Водночас директор переконаний – необхідним обладнанням забезпечені повністю. “Вони мають все необхідне для надання медичної допомоги. Щоб у них зараз був дефіцит якогось обладнання, такого немає. Задяки Лесі Магир, старшому фельдшеру, в них тепер є медичне обладнання від корпорації ДТЕК”, – наголошує він. І дійсно Леся Магир нам розповіла, що відсутність ЕКГ покрили проектом за Програмою соціального партнерства DTEK.

Загалом фельдшер тричі писала проекти за цією програмою, одна з яких стосувалася і ремонту приміщень. Справа у тому, що пункт вже давно потребував капітального ремонту, однак так як всі приміщення центру “Медицини катастроф” експлуатують на умовах оренди, то ремонт проводити не можуть.

“В нас пункт згідно з документами оренди – 13 квадратів, але ми переміряли і їх тут всього 9 на трьох людей. Ми в тому пункті зробили такий собі косметичний ремонт за кошти DTEK силами працівників пункту. Але тут розміститись немає де. Це потрібно бачити, бо тут ніби сам пункт сьогодні більш-менш, а от коли нас перевели сюди, в нас в ящиках стояли ліки, які я привожу зі Львова. Тож ми придбали такі металеві шафи, як у супермаркетах для сумок, і тепер під ключем зберігаємо медикаменти.  Ми писали проекти, своїми силами усе робили: і підлогу в коридорах ремонтували, і  білили. Бо там страшно: була дірява підлога, були миші, яких ми труїли. Це взагалі жах”, – скаржиться Леся Магир.

Заступник директора зазначив, що приміщення, де розташований пункт ЕМД в Добротворі, знаходиться в одній малій кімнатці. “В них там в одній кімнаті є місце фельдшера, місце, де зберігають медикаменти і де можна надати медичну допомогу, а в коридорі сидить водій. Тому для них місця і нема ніякого», – розповів Ярослав Пилипець.

Враховуючи усе це, працівники почали скаржитися до обласної ради, вимагаючи вирішити проблеми. У згаданому пункті за 4000 тисячі працюють сьогодні лише люди пенсійного віку, при цьому маючи неабиякий стаж за плечима. Олег Синютка, голова Львівської облдержадміністрації, був змушений реагувати, тож нещодавно збирав працівників і обговорював проблемні моменти.

“Там поставили вимоги підняття зарплат, створення умов праці, придбання необхідного спецодягу. Хотілося б належних умов: таке приміщення, щоб ми могли нормально розміститися, так як воно передбачено, бо в нас є теж свої положення. Має бути пункт прийому їжі, відпочинок, і душ, бо навіть часом і потрібно, бо є такі умови, що їздимо до хворих, що перебувають в жахливих санітарних умовах. Стосовно цього Олег Синютка і проводив збори. Обіцяє зреагувати орієнтовно на початку весни. Не знаю, чи зарплати піднімуть, чи щось з того вирішать”, – скаржиться Леся Магир. Вона додає, що якщо їх вимоги не будуть виконані, медики почнуть страйкувати.

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі