За комунальні борги суд може арештувати майно

Якщо споживач систематично не сплачує рахунки за житлово-комунальні послуги, суд може накласти арешт на її майно та заборонити виїзд за кордон.

Якщо споживач систематично не сплачує рахунки за житлово-комунальні послуги, суд може накласти арешт на її майно та заборонити виїзд за кордон.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби КМДА.

Близько 5% споживачів в Києві систематично не сплачують рахунки за житлово-комунальні послуги. За деякими особовими рахунками борги сягають сотень тисяч гривень, а люди відмовляються укладати договір реструктуризації суми боргу, повідомив гендиректор «Центру комунального сервісу» Андрій Щербина.

«Ми інформуємо споживача про наявність боргу – надсилаємо повідомлення, телефонуємо. Адже через сусіда-боржника страждає весь будинок, який не підключають до послуги. Ми намагаємося вирішити питання в досудовому порядку», — пояснює він.

«Але якщо вже справа дійшла до суду, то наслідками для споживача може стати арешт майна і заборона виїзду за кордон», – заявив Щербина.

Ідеться про заборгованість понад 83,46 тис. грн.

За рішенням суду, крім основного боргу, нараховується 3% річних за кожну послугу, а також втрати від інфляції. Крім того, боржник повинен сплатити судові витрати у розмірі 1,9 тис. грн.

Борг стягують у примусовому порядку, списуючи кошти з рахунків споживача. Якщо ж у боржника немає грошей і цінностей, якими можна погасити борг, його рухоме й нерухоме майно мають право арештувати.

категорії
Суспільство

Публікації по темі