Замість тендеру на відпочинок дітей учасників АТО Львівська ОДА підписала прямі договори заднім числом

Декілька дітей відпочивали на Кіпрі, в той час як переважна більшість їздила на відпочинок до Хорватії, Польщі та Молдови.

Протягом 2018 року департамент соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації організував ряд поїздок на відпочинок для дітей учасників АТО. Зокрема декілька дітей відпочивали на Кіпрі, в той час як переважна більшість їздила на відпочинок до Хорватії, Польщі та Молдови.

Діти учасників Антитерористичної операції на відпочинок до Республіки Кіпр літали у період з 20 по 29 липня. Квитки були придбані на 10 осіб.

Втім, варто зазначити, що договір із компанією перевізником був укладений уже після здійснення поїздки, 2 серпня. Компанія ТОВ «Юкрейніан Глобал Компані» надала послуги за 83 тис 700 грн.

Договір на проведення перевезення дітей на відпочинок до Хорватії також був розміщений на порталі Prozorro уже після проведення поїздки. Згідно договору поїздка повинна була бути здійснена в період між  22 липня-6 серпня, проте сам договір підписали 2 серпня. ТОВ «Львівське АТП-14631» надала послуги із перевезення за 150 тис грн.

Окрім того протягом року відбувся ще один тендер на перевезення дітей до Польщі на відпочинок, однак жодна компанія на нього не подала своєї пропозиції. Відтак договір на загальну суму 90 тис грн. було підписано із вище згаданим ТОВ «Львівське АТП-14631».

Зазначимо, за словами начальника управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення ЛОДА Уляни Дорош, під час літніх канікул відбулось 4 закордонних поїздки, а саме на Кіпр куди відправили 8 дітей, до Молдови – на 12 дітей, Хорватії – на 35 дітей та до Польщі – 40 дітей.

Водночас, за її словами на Кіпр поїхали діти загиблих учасників АТО, у Хорватію їздили діти учасників АТО, діти загиблих учасників АТО, діти героїв «Небесної Сотні», чиї батьки загинули на Майдані, а також діти з числа вимушено переміщених осіб. У Польщу поїхали діти учасників АТО.

Також варто зазначити, що згідно даних аналітичної системи «007» Департамент соціально захисту населення ЛОДА, котрий виступав замовником в тендерах, оплатив послуги за перевезення дітей до Республіки Кіпр. Також 27 серпня була здійснена оплата 150 тисяч гривень за поїздку до Хорватії. «Стосовно перевезення дітей у ті країни, які вони відвідали цього року, ми не маємо боргів. Так само це є наш авторитет, тому що із цими людьми нам іще працювати, та якщо ще до кінця року чи на наступний рік будуть такі поїздки, нам ще доведеться до них підходити», – Уляна Дорош.

Також окрім поїздок на Кіпр, Молдову та Польщу, цього року відбулась поїздка у Грузію. «На початку березня у нас діти їздили в Грузію, також ми ведемо з ними переговори за наступний рік. Ми плануємо такі поїздки і надалі, діти будуть їздити по напрацьованих маршрутах з якими ми працювали минулого та цього року», – зазначила Уляна Дорош.

Як зазначає Уляна Дорош, до кінця поточного року та на наступний рік ще плануються такі поїздки для дітей.

Зазначимо, що журналіст ІА «Вежа» поспілкувався з учасниками АТО, чи відомо їм про організацію таких поїздок, а також чи надходили їм пропозиції відправити їх дітей на відпочинок. «Конкретно про поїздки мені не відомо. Особисто мені жодних пропозицій не надходило, хоча у мене є дочка 14 років. Також нічого про такі поїздки невідомо моїм побратимам, із котрими я спілкуюсь», – зазначив Віталій Свінціцький, співзасновник громадської організації «Союз ветеранів десанту»

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі