Завдяки ProZorro.Продажі за рік часу продано активів на майже 16 мільярдів гривень

Початковою метою нашого проекту було створення прозорої системи продажу активів неплатоспроможних банків.

Рік тому, 15 березня, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України зареєструвало нове державне підприємство ДП ProZorro.Продажі.

Про це держпідприємство інформує на своїй сторінці у Facebook.

“Початковою метою нашого проекту було створення прозорої системи продажу активів неплатоспроможних банків. З часом сфера діяльності поширилася на інші активи – майно державних та комунальних підприємств, права оренди, власність комерційних установ, тощо. З часу проведення першого аукціону в жовтні 2016 року, проект ProZorro.Продажі, а далі ДП ProZorro.Продажі вже забезпечило прозорий продаж активів на суму майже 16 млрд грн”, – йдеться у повідомленні.

Варто вказати, що рейтинг міст, які найактивніше використовували електронну систему ProZorro.Продажі у першому кварталі 2019 року, очолив Львів.

Загальний дохід Львову становив 133 мільйони гривень за 14 проведених аукціонів. Друге місце посіло місто Покров, Дніпропетровської області, яке взяло участь у 17 аукціонах, а дохід його склав 0,37 млн грн.

В ТОП-10 міст рейтингу потрапили також Маріуполь, Дніпро, Тернопіль, Київ, Червоноград, Дрогобич, Вінниця та Чернівці. Маріуполь та Дніпро утрималися в ТОП-5, а от Чернівці з п’ятої сходинки, яку до речі зайняв Тернопіль, спустилися і опинилися на 10-му місці нашого рейтингу.

Варто вказати, що цього року участь в аукціонах та продажах почали брати нові міста: Лубни, Мелітополь, Жовті Води та Нікополь.

Довідка

ProZorro.Продажі – електронна торгова система, створена за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Transparency International Україна, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного Банку України та українських електронних майданчиків. Побудована за цінностями та принципами сім’ї ProZorro. Перебуває у стадії пілоту. 

Проект ProZorro.Продажі розпочав роботу зі співпраці із Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) – реалізації майна неплатоспроможних банків 24 червня 2016 року . 31 жовтня 2016 року було заведено перші лоти, а за півроку 1 червня 2017 року зароблено перший мільярд. З першого січня ФГВФО прийняв рішення про обов’язкове використання системи для продажу всіх активів неплатоспроможних банків, які знаходяться в управлінні фонду.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі