Завершено розробку Концепції нової програми зняття ЧАЕС з експлуатації

Буде передбачена безпечна експлуатація комплексу в складі НБК та об’єкта «Укриття».

Під час чергового засідання робочої групи з розробки проекту Концепції «Загальнодержавної екологічної програми зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему» експерти ДАЗВ, ДСП «ЧАЕС», Держатомрегулювання, ДНТЦ ЯРБ та ІПБ АЕС надали свої пропозиції та зауваження і обговорили внесення необхідних змін до документа.

Про це інформує прес-служба Мінприроди.

«Минулого року Верховна Рада України прийняла Закон України, яким визначено основні завдання та заходи направлені на зняття з експлуатації Чорнодильської АЕС та перетворення об’єкту «Укриття», а також зазначені об’єми їх бюджетного фінансування до 2020 року. Проте процес зняття з експлуатації ЧАЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему триватиме щонайменше кілька десятиліть. Тому сьогодні ДАЗВ з колегами працює над розробкою концепції нової Загальнодержавної програми, яка до кінця року має бути внесена на розгляд Уряду», – зазначив перший заступник Голови ДАЗВ Олег Насвіт.

Зокрема, новою Загальнодержавною програмою буде передбачена безпечна експлуатація комплексу в складі НБК та об’єкта «Укриття», забезпечення поводження з радіоактивними матеріалами, остаточне закриття та консервація блоків 1,2,3 ЧАЕС з урахуванням напрацьованого досвіду та сучасних технологій.

За результатами засідання робочої групи проект Концепції було доопрацьовано. Наразі готується проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Концепції Загальнодержавної екологічної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему на період з 2021 по 2031 роки».

Нагадаємо, раніше повідомляли, що обслуговування Чорнобильської АЕС після введення в експлуатацію нового безпечного конфайнмента проводитиме близько 100-200 осіб.

“Як відомо, проект “Укриття” є унікальним, скільки його не вивчай, завжди виявляється щось нове. Ми повинні здати безпечний об’єкт, не треба ганятися за термінами. Можливо, він буде зданий в експлуатацію дещо пізніше, але буде безпечним. Треба завершити монтаж допоміжного устаткування, провести його випробування”, – зазначив Сейда.

категорії
Суспільство

Публікації по темі