Заяву на оформлення біометричного паспорта відтепер можна заповнити он-лайн

Новація є зручною не лише для заявників, а й для державних службовців.

Запущена нова електронна послуга, за допомогою якої громадяни можуть внести он-лайн свої персональні дані для оформлення біометричних документів, що скоротить час їх особистого візиту до підрозділів Державної міграційної служби.

Про нововведення інформують на Урядовому порталі.

Зазначено, що онлайн-послугу презентували Максим Соколюк, Голова Державної міграційної служби, Олександр Риженко, Голова Державного агентства з питань електронного урядування, та Віктор Лях, Президент Фонду Східна Європа. Фонд є виконавцем швейцарсько-української програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), у межах якої розробляли нововведення.

В повідомленні вказують, що новація є зручною не лише для заявників, а й для державних службовців. Адже знижується вірогідність допущення помилок через необачливість та поспіх при заповненні форми, скорочується час на обслуговування одного візитера.

«Після оброблення цієї інформації онлайн-сервіс згенерує форму з QR-кодом. QR-код міститиме персональні дані заявника, а сама форма – ще й вичерпний перелік документів, які слід мати під рукою під час особистого візиту до підрозділу ДМС. На місці співробітник зчитає QR-код сканером – інформація миттєво потрапить до бази даних. Працівникові міграційної служби залишиться тільки звірити її з оригіналами документів», – йдеться в повідомленні.

Варто додати, що персональні дані, які вносить заявник, не зберігаються на серверах міграційної служби. Тож електронна послуга, окрім того, що є зручною, – ще й безпечна.

Відтепер електронна послуга доступна на сайті Державної міграційної служби України dmsu.gov.ua а також – на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги».

категорії
Суспільство

Публікації по темі