Збиткові шахти закриють. На це знадобиться 15 мільярдів державних коштів

Уряд оцінює видатки держави на закриття збиткових вугільних шахт та виплату допомоги безробітним шахтарям у 14-15 мільярдів гривень. Закрити збиткові шахти мають протягом 5 років.

Уряд оцінює видатки держави на закриття збиткових вугільних шахт та виплату допомоги безробітним шахтарям у 14-15 мільярдів гривень. Закрити збиткові шахти мають протягом 5 років.

Про це повідомив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель в інтерв’ю Уніан.

В уряді зазначають, що з 32 державних шахт прибутковими є лише 4, решта приносять збитки. А державі потрібно виділяти кошти з бюджету на виплату зарплати шахтарям.

На деяких шахтах є значні запаси вугілля, тому в найближчій перспективі закривати їх не планують. Загалом, закрити планують 21 державній шахті.

«Закриття однієї шахти і переведення її в екологічно безпечний об’єкт коштує від 200 до 500 мільйонів гривень. Додаємо соціальний пакет, який треба буде надати шахтарям. За нашою оцінкою, загалом реформа обійдеться в 14-15 мільярдів гривень», — повідомив Оржель.

Міністр зазначив, що внаслідок закриття шахт роботу втратять тисячі шахтарів. Їм держава виплатить допомогу по безробіттю. В уряді пропонують збільшити такі виплати, у разі якщо шахтар знайде собі роботу самостійно, щоб заохотити їх працевлаштовувати.

Раніше, під час Всеукраїнської наради працівників вугільної галузі України, президент Володимир Зеленський заявив, що міністри не повинні отримувати зарплату, доки не погасять зарплатні борги перед шахтарями.

Він попросив у найближчі два місяці – березень, квітень – закрити всі борги. Уже за кілька днів в уряді повідомили, що спрямували на виплату заборгованості 654 мільйони.

Президент нагадав, що деякі шахтарі мають зарплатні борги ще з 2014-2016 років, і на сьогодні цей борг уже становить 1 мільярд 100 мільйонів гривень.

Читайте нас у Telegram.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі

Новини