«Зміни ДБН вирішують проблему з будівництвом нових дитсадків», – Олександр Островський

Нові будівельні норми, що затверджені Міністерством регіонального розвитку України,  дадуть змогу проектувати дитячі садки в житлових будинках.

В Україні змінили державні будівельні норми, що стосуються будівництва дитячих садочків у місті. Нові будівельні норми, що затверджені Міністерством регіонального розвитку України,  дадуть змогу проектувати дитячі садки в житлових будинках. Зміни вступлять в силу з 1 жовтня 2018 року.

«Темпи житлового будівництва перевищують розвиток такої соціальної інфраструктури, і потрібно цю ситуацію вирівнювати. Вбудовані дитсадки – реальне рішення такої проблеми, завдяки якому жителі будуть забезпечені необхідною соціальною інфраструктурою, а міста суттєво зменшать диспропорцію порівняно з житловим будівництвом», – зазначив заступник глави міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Згідно попередньо ухвалених державних будівельних норм, озеленення ділянок дошкільних навчальних закладів повинно становити не  менше  ніж  20  кв. м, з розрахунку на одне дитяче місце. Для будівництва садка потрібна була відповідна земельна ділянка, для дошкільних дитячих закладів місткістю до 80 місць, мінімальна площа повинна становити не менше, ніж 45 кв.м у розрахунковому еквіваленті на одне дитяче місце. Нові правила скасовують ці вимоги.

«У Львові і так немає землі, а знайти необхідну площу для будівництва дитячого садочка узагалі неможливо. Нові ДБН, що дозволять облаштовувати вбудовані дитячі садки, значно полегшать будівництво соціальної інфраструктури. В кожному будинку може бути садочок, аби було кілька соток землі. Девелеперу буде просто виділити землю для повноцінного садка на дві-три дитячих групи», – розповів Олександр Островський, засновник девелоперської компанії «Lev Development».

Нові дитячі садочки будуть будуватись за сучасними стандартами. «У нових нормах ми ввели принципово нові та важливі зміни для покращення комфорту і безпеки дітей, зокрема: обов’язкове облаштування інклюзивного простору для можливості виховання дітей з особливими освітніми потребами; обов’язкове впровадження енергозберігаючих технологій; можливість проектування невеликих вбудованих і вбудовано-прибудованих у житлові будинки дитсадків», – зазначив Парцхаладзе.

Нові будівельні норми, окрім іншого, дадуть поштовх розвитку малого бізнесу в Україні. «Тепер з’явилась можливість збудувати невеликий садок на 1-2 групи. Це у свою чергу привабить багатьох приватних підприємців, які захочуть вкладати в цей бізнес кошти та обслуговувати такі дитсадки», – додав Олександр Островський.

Варто зазначити, що згідно з інформацією на сайті Львівської міської ради, у місті на сьогодні нараховується 104 дитячих садка.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі