“Зниження доларизації економіки до природнього рівня має відбутися через реалізацію політики інфляційного таргетування”, – Дмитро Сологуб

Водночас природній показник доларизації для України знаходиться на рівні близько 20%.

Заступник Голови Національного банку України Дмитро Сологуб зустрівся з представниками бізнесу під час Весняного ділового форуму у Львові і розповів про поточний стан фінансової системи України.

Насамперед він говорив про ключові реформи, які вже запровадив і продовжує здійснювати Національний банк, а також про питання, вирішення яких стоїть сьогодні на порядку денному для НБУ. Одним з таких питань є зниження рівня доларизації в Україні.

У 2018 році цей показник становив 43% та 42% за валовими кредитами та депозитами відповідно. Водночас природній показник доларизації для України (відповідає потребам бізнесу та населення у використанні іноземної валюти для здійснення зовнішньоекономічної діяльності та убезпечення від валютних ризиків) знаходиться на рівні близько 20%.

Зниження доларизації економіки до природнього рівня має відбутися через успішну реалізацію Національним банком політики інфляційного таргетування, проведення виваженої макропруденційної політики, подальший розвиток фінсектору із появою нових інструментів ринку капіталу та зростання довіри до національної валюти, зокрема, на тлі проведення валютної лібералізації. Оскільки зниження рівня доларизації відбуватиметься природнім шляхом, Національний банк не планує запроваджувати обмеження для громадян чи підприємств.

Під час виступу найбільш жваво аудиторія відреагувала саме на роз’яснення нового режиму валютного регулювання, який набув чинності 7 лютого 2019 року. «Національний банк готовий продовжувати процес валютної лібералізації до рівня, який притаманний розвинутим країнам світу. Проте для цього потрібна макроекономічна стабільність та значна деофшоризація української економіки», – зазначив заступник голови Національного банку у своєму виступі.

Окрім Дмитра Сологуба на панелі Весняного ділового форуму «Маркери регуляторних та інфраструктурних змін в Україні» виступив керівник проектів та програм департаменту відкритих ринків Національного банку Емал Бахтарі. Він надав додаткові роз’язнення щодо нововведень валютної лібералізації.

Окрім цього, ІА “Вежа” повідомляла, що економіка України поступово оговтується після кризи 2014-2015 років, і ми бачимо в наступні роки помірне економічне зростання, зниження інфляції, збалансованість зовнішніх рахунків і тд.

Про це заявив Дмитро Сологуб, заступник Голови Національного Банку України під час Весняного Ділового Форуму у Львові.

За його словами, монетарна політика Нацбанку залишається незмінною. «Вона базується на принципах плаваючого обмінного курсу, інфляційного дерегулювання, і вона буде зосереджена на зниженні інфляції і на підтримці низької стабільної інфляції в середньостроковій перспективі», – заявив він.

Також повідомляли, що в Україні на відміну від довгострокових кредитів попитом користуються короткострокові для юросіб. “Сьогодні є попит на короткострокові кредити сегменції юридичних осіб, а все ж таки довгострокові інвестиційні кредити залишаються достатньо пригніченими”, – зауважив Дмитро Сологуб, заступник Голови Національного Банку України під час Весняного Ділового Форуму у Львові.

Заступник Голови Нацбанку виділяє дві причини: залежність від ставок Національного Банку та проблеми, які бачать інвестори в українській економіці щодо судової та корупційної систем, реформ і тд. Водночас, Дмитро Сологуб відмітив покращення фінансової системи в Україні, відновлення потоку кредитів, однак вказав, що це відбувається непропорційно у різних сегментах.

категорії
ЕкономікаНовиниСуспільство

Публікації по темі